Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]

Zielona Góra, ul. Gen. M. Langiewicza 37

Rejestracja: pn. - pt. 8:00 - 18:00
tel. 68-325-08-98 | 68-329-97-81 | fax 68-329-97-82

tel. aparaty słuchowe 68-329-97-83


OFERTA

Lubuskie Centrum Laryngologii oferuje szeroki zakres usług :

O nas

Po reorganizacji służby zdrowia w Zielonej Górze w 1999r. i likwidacji wszystkich publicznych zakładów opieki zdrowotnej lecznictwa otwartego, na bazie byłej Poradni Foniatrycznej powstał Ośrodek Diagnozy, Leczenia i Rehabilitacji Zaburzeń Głosu, Słuchu i Mowy, którego forma organizacyjna, wyszkolony personel, wyposażenie w aparaturę medyczną , pozwoliły na dalsze kontynuowanie i usprawnienie kompleksowej opieki nad populacją osób ze schorzeniami laryngologicznymi oraz zaburzeniami głosu , słuchu i mowy. Początkowo Ośrodek mieścił się w starej kamienicy przy Al. Niepodległości 16.

Od stycznia 2005r. Ośrodek jako LUBUSKIE CENTRUM LARYNGOLOGII LCL- działa w pomieszczeniach nowej poradni, całkowicie przystosowanej do opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Nowe Pracownie Badań Słuchu i Protetyki Słuchu, są wyposażone w sprzęt i przystosowane do protezowania aparatami słuchowymi zarówno osób dorosłych jak i dzieci od pierwszego roku życia.

W kwietniu 2002 roku Ośrodek nasz został zakwalifikowany jako ośrodek II a w 2006r. jako ośrodek III stopnia referencyjnego do Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do chwili obecnej wykonujemy zadania z tym związane.

Dziennie diagnozujemy 3-4 dzieci z Programu, kierowane z podejrzeniem niedosłuchu przez oddziały noworodkowe. W sytuacjach trudnych wspieramy te oddziały w realizacji Programu.

Ośrodek jest przygotowany do objęcia dziecka niedosłyszącego i jego rodziny kompleksową opieką – począwszy od stwierdzenia niedosłuchu poprzez jego diagnostykę, zaprotezowanie aparatami słuchowymi i dalszą wieloletnią terapię słuchu, głosu i mowy.

W 2005r. roku Ośrodek otrzymał rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu i brał udział w Programie Rządowym : „ Wczesna, wielospecjalistyczna, kompleksowa, skoordynowana i ciągła pomoc dziecku zagrożonemu niepełnosprawnością lub niepełnosprawnemu i jego rodzinie”.

Od kilku lat - w oparciu o umowę z Urzędem Miasta Zielona Góra , wykonujemy przesiewowe badania słuchu i diagnozowanie uszkodzeń słuchu u dzieci w zielonogórskich przedszkolach i szkołach.

Ośrodek i jego personel bierze udział w szkoleniu przyszłych logopedów – studentów podyplomowych studiów logopedii Uniwersytetu Zielonogórskiego.