Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]

Zielona Góra, ul. Gen. M. Langiewicza 37

Rejestracja: pn. - pt. 8:00 - 18:00
tel. 68-325-08-98 | 68-329-97-81 | fax 68-329-97-82

tel. aparaty słuchowe 68-329-97-83


OFERTA

Lubuskie Centrum Laryngologii oferuje szeroki zakres usług :

Fizjoterapia

Oferta fizjoterapii obejmuje:

  • inhalacje - nosa, zatok, gardła, krtani
  • inhalacje z kontrolowanym nadciśnieniem

    Urządzenie ma możliwość wytwarzania wibroaerozolu, czyli aerozolu wzbogaconego o dodatkowa energię pochodzącą z nałożenia nań fali akustycznej a także podawania go pod krótkotrwałym nadciśnieniem. Dzięki temu nadciśnieniu aerozol penetruje do ucha środkowego poprzez trąbkę Eustachiusza i do zatok nawet poprzez otwory o upośledzonej drożności. W inhalatorze nadciśnienie uruchamiane jest automatycznie w momencie przełykania. Przez odpowiednią końcówkę nosową nadciśnienie wtłacza wibroaerozol do zamkniętej przestrzeni nosogardzieli a stamtąd do trąbki słuchowej i ucha środkowego. Powtarzanie tego procesu powoduje naturalna fizjoterapię trąbki. Badania dowodzą, że penetracja wibroaerozolu z nadciśnieniem jest ok. 100 razy lepsza niż aerozolu wytwarzanymi zwykłymi metodami.

W ramach leczenia zaburzeń głosu, polecamy eletrostymulację połączoną z ćwiczeniami głosowymi:

  • zastosowanie aparatu Vocastim

    Zabiegi są oparte na technice elektrostymulacji, nazywanej ćwiczeniami zamierzonymi. Technika ta łączy w sobie próbę wywołania spontanicznego skurczu (tutaj: przez ćwiczenia foniatryczne i artykulacyjne według Prof. Pahn’a, z płyty CD) z ręcznym wyzwalaniem elektrostymulacji odpowiednim przyciskiem. Optimum ćwiczeń funkcjonalnych i odpowiadających im parametrów prądu jest ustalane odpowiednio do wskazań i stopnia uszkodzenia, które są określane przez początkową procedurę diagnostyczną i stałą kontrolę podczas zabiegu.

Zapraszam do skorzystania z naszych usług.