Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]

Zielona Góra, ul. Gen. M. Langiewicza 37

Rejestracja: pn. - pt. 8:00 - 18:00
tel. 68-325-08-98 | 68-329-97-81 | fax 68-329-97-82

tel. aparaty słuchowe 68-329-97-83


OFERTA

Lubuskie Centrum Laryngologii oferuje szeroki zakres usług :

Aparaty słuchowe

Jak działa ludzkie ucho ?

Fale dźwiękowe docierają poprzez przewód słuchowy zewnętrzny do błony bębenkowej i wprawiaja ją w drgania. Pobudzona błona bębenkowa wprawia w ruch trzy kosteczki słuchowe: młoteczek, kowadełko i strzemiączko, znajdujące się w uchu środkowym. Przeniesione drgania powodują ruch płynu w ślimaku w uchu wewnętrznym, a to z kolei wywołuje stymulację komórek słuchowych i pobudzenie nerwu słuchowego. Stymulacja za pomocą nerwu słuchowego przesyłana jest do mózgu, który interpretują ją jako dźwięk.

Ubytki słuchu mogą dotyczyć ludzi w każdym wieku, coraz częściej dotyczą dzieci i ludzi młodych. Najczęstsze są fizjologiczne wady słuchu, będące konsekwencją procesu starzenia się.

Problemy ze słyszeniem powodują kłopoty w komunikowaniu się z innymi ludźmi i mogą doprowadzić do uczucia zmęczenia i izolacji. Niedosłuch u dzieci w zależności od jego głębokości, może być przyczyną braku rozwoju mowy lub opóźnionego rozwoju mowy, oraz zaburzyć ogólny rozwój dziecka.

Lubuskie Centrum laryngologii oferuje pełną ofertę nowoczesnych i prostych w użytkowaniu aparatów słuchowych:

Aparty słuchowe uległy miniaturyzacji, a jakość dźwięku dzieki zastosowaniu technologii cyfrowej, zdecydowanie się poprawiła. Hałas otoczenia został wyciszony, a mowa wzmocniona. Nagłe, głośne dźwięki są natychmiast tłumione, a dźwięki ciche staja się słyszalne. Możliwość wystąpienia sprzężenia zwrotnego / pisku / jest eliminowana zanim powstanie. Wiele obecnie stosowanych aparatów cyfrowych wyposażonych jest w całkowicie automatyczną regulację głośności. Dźwięk jest odpowiednio głośny, lecz nigdyza głośny, a ciche dźwięki są zawsze słyszalne. Konieczność wymiany baterii sygnalizowana jest krótkim sygnałem.

Wielu pacjentom trudno zaakceptować aparat słuchowy. Im wcześniej pacjent z ubytkiem Słuchu zostanie zaopatrzony w aparat słuchowy, tym łatwiej i szybciej przyzwyczaja się do dźwięków, które ponownie zaczyna słyszeć. Potrzebny jest czas, aby przyzwyczaić się do nowych wrażeń słuchowych.

Szczególne wyzwanie stanowi protezowanie małych dzieci, które sa niespokojne, łatwo się rozpraszają i nie współpracują przy badaniu. Aparat słuchowy musi być optymalnie dostrojony, gdyż tylko wówczas rozwój dziecka będzie przebiegał prawidłowo. Wymaga to częstych kontroli ustawienia aparatów słuchowych oraz wykonywania nowych indywidualnych wkładek usznych. Jest to szczególnie ważne u dzieci do 5-go roku życia.

W Lubuskim Centrum laryngologii protezowane są dzieci od 6-go miesiąca życia oraz osoby dorosłe.

 • systemy wspomagające słyszenie

  Hałas, pogłos i odległość od źródła dźwięku decydują o warunkach akustycznych pomieszczenia i wpływają w zdecydowany sposób na odbiór dźwięków na drodze słuchowej. W celu wyeliminowania tych niekorzystnych czynników stosuje się system FM , który jest połączony z aparatem słuchowym dziecka. Osoba mówiąca jest wyposażona w mikrofon z nadajnikiem , a do aparatu słuchowego dziecka przymocowany jest maleńki, bezprzewodowy, radiowy odbiornik FM. Mowa jest bezpośrednio przekazywana z ust mówiącego do uszu słuchacza – hałas, pogłos i odległość są zredukowane.

 • inne akcesoria do aparatów słuchowych:
  • baterie do aparatów słuchowych - nr 10, 13, 312, 675
  • filtry do aparatów zausznych i wewnątrzusznych
  • zestawy do osuszania aparatów słuchowych
  • gruszki do przedmuchiwania wkładek usznych

Pobieranie wycisków w celu wykonania indywidualnej wkładki usznej niezbędnej do prawidłowego użytkowania aparatu słuchowego jest wykonywane na miejscu.

Wkładka uszna / miękka lub twarda / wykonywana jest indywidualnie po pobraniu wycisku z ucha pacjenta. Doprowadza ona dźwięk pochodzący z aparatu słuchowego do ucha, pomaga również ustabilizować aparat, zapobiega akustycznemu sprzężeniu zwrotnemu / piskowi /, a kanał wentylacyjny umieszczony we wkładce redukuje efekt zatkanego ucha.

Lubuskie Centrum Laryngologii oferuje:

 • czyszczenie wkładek usznych / posiadamy myjkę ultradźwiękową
 • serwis aparatów słuchowych
 • badania słuchu dla użytkowników aparatów słuchowych
 • w razie potrzeby konsultację lekarza laryngologa
 • możliwość zakupu otoventu do przedmuchiwania trąbek słuchowych
 • w uzasadnionych przypadkach wizyta domowa u pacjenta niedosłyszącego

ZAPRASZAMY DO NASZEGO CENTRUM