Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]

Zielona Góra, ul. Gen. M. Langiewicza 37

Rejestracja: pn. - pt. 8:00 - 18:00, sb. 8:00 - 13:00
tel. 68-325-08-98 | 68-329-97-81 | fax 68-329-97-82

tel. aparaty słuchowe 68-329-97-83


OFERTA

Lubuskie Centrum Laryngologii oferuje szeroki zakres usług :

V Konferencja Naukowo-Szkoleniowej Sekcji Audiologicznej i Foniatrycznej PTORL - ChGiS

Jest dla mnie wielkim zaszczytem i przyjemnością zaproszenie Państwa w imieniu Komitetu Organizacyjnego do udziału w V Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Sekcji Audiologicznej i Foniatrycznej PTORL-ChGiS, która odbędzie się w Zielonej Górze w dniach 20-22 maja 2010 r.

Była to już druga konferencja Sekcji Foniatrycznej organizowana na pięknej Ziemi Lubuskiej. Pierwsza odbyła się w Gronowie k. Łagowa Lubuskiego w maju 1999 r.

Sprawozdanie z Konferencji:

W dniach 20-22 maja 2010r. odbyła się w Zielonej Górze V Konferencja Sekcji Audiologicznej i Foniatrycznej. Organizatorem Konferenecji było Lubuskie Centrum Laryngologii LCL, NSZOZ, Ośrodek Diagnozy , Leczenia i Rehabilitacji Zaburzeń Słuchu, Głosu i Mowy s.c. oraz Sekcja Audiologiczna i Foniatryczna Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów – Chirurgów Głowy i Szyi. Konferencja miała rangę ogólnopolską. Jest corocznym spotkaniem polskich specjalistów zajmujących się zaburzeniami słuchu, głosu i mowy. Konferencja została objęta patronatem przez Marszałka Województwa Lubuskiego Marcina Jabłońskiego, Jego Magnificencję Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego Prof. Czesława Osękowskiego, Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego. Obrady odbywały się w salach Filharmonii Zielonogórskiej. Uczestniczyło w niej około 300 lekarzy audiologów, foniatrów, laryngologów, akustyków, logopedów, psychologów, protetyków słuchu.

Główne tematy Konferencji:

  • Słuch a mowa
  • Współczesne zasady postępowania w leczeniu częściowej głuchoty
  • Rehabilitacja zaburzeń mowy i języka
  • Wpływ stanu emocjonalnego na głos
  • Specyficzne zaburzenia rozwoju mowy i języka

W trakcie uroczystego otwarcia Konferencji Wykład inauguracyjny zatytułowany „Diabelski Chór Czarnych Dziur” wygłosił Prof. dr hab. Janusz Gil Dyrektor Instytutu Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obrady rozpoczęły się sesją plenarną, w trakcie której zostały wygłoszone wykłady przez Konsultanta Krajowego w dziedzinie Audiologii i Foniatrii Prof. dr hab. med. Henryka Skarżyńskiego z Międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach k. Warszawy oraz Prof. dr hab. med. Witolda Szyftera Kierownika Kliniki Otolaryngologii UM w Poznaniu.

W trakcie trwania Konferencji wykłady wygłosili: Prof. dr hab. med. Andrzej Obrębowski, Dr hab. med. Bożena Wiskirska- Woźnica- Kierownik Kliniki Foniatrii i Audiologii UM w Poznaniu, Prof. dr hab. Jadwiga Cieszyńska z Katedry Logopedii i Lingwistyki Edukacyjnej IFP Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Uczestnikami Konferencji byli także goście zagraniczni: dr Ewa Raglan z Londynu z National Audiology Clinical Champions, Department of Health oraz Profesor Oleg Chorow z Grodna.

Wygłoszono 77 referatów, zaprezentowano 15 plakatów. Uczestnicy Konferencji skorzystali także z warsztatów szkoleniowych dotyczących aktualnych trendów w diagnostyce leczeniu zawrotów głowy i zaburzeń równowagi, zorganizowane przez Firmę MEDICUS Aparatura i Instrumenty Medyczne i prowadzone przez Prof. dr hab. med. Lucynę Pośpiech. W trakcie Konferencji odbyło się też Walne Zebranie Sekcji Foniatrycznej PTORL. Miłym akcentem był wieczór towarzyski w Palmiarni Zielonogórskiej, która wzbudziła zachwyt wśród uczestników Konferencji.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć

Dr n. med. Anna Bogusławska-Wilczyńska
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego