Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]

Zielona Góra, ul. Gen. M. Langiewicza 37

Rejestracja: pn. - pt. 8:00 - 18:00, sb. 8:00 - 13:00
tel. 68-325-08-98 | 68-329-97-81 | fax 68-329-97-82

tel. aparaty słuchowe 68-329-97-83


OFERTA

Lubuskie Centrum Laryngologii oferuje szeroki zakres usług :

Szkolenie II stopnia z rehabilitacji metodą Tomatisa

W dniach 26-31.07.2015 r. w ośrodku Zajazd nad Stawem w Grabówku Kościerskim k. Gdańska odbyło się szkolenie II stopnia z rehabilitacji metodą Tomatisa , w którym uczestniczyli nasi terapeuci mgr Aneta Jońska –Tomaszek oraz mgr Anna Wańczko

Szkolenie prowadził Jozef Vervoort, spadkobierca dorobku naukowego swego mentora. Alfreda Tomatisa. Jest on założycielem znanego na całym świecie ośrodka terapeutycznego Atlantis-VZW oraz instytutu naukowego Mozart-Brain-Lab w Sint-Truiden w Belgii.

Szkolenie II stopnia (stopień zaawansowany) jest kolejnym i ostatnim etapem kursu z metody prof. A. Tomatisa. Podczas spotkania przedstawiono m.in. nowe, wypracowane przez Mozart-Brain-Lab, możliwości rozwoju mózgu poprzez jego stymulację za pomocą zaawansowanej audio-psycho-fonologii (opartej o wcześniejsze techniki stymulacji prof. A. Tomatisa).

„Audio-psycho-fonologia zaawansowana” to metoda stworzona przez prof. A. Tomatisa, rozwinięta dzięki intensywnym badaniom prowadzonym przez Mozart-Brain-Lab oraz Instytut Atlantis w Belgii (z wykorzystaniem technik mapowania mózgu). Instytut ten otrzymał duchowe dziedzictwo profesora Tomatisa i przeprowadził intensywne badania w ciągu ostatnich 18 lat w tym zakresie. Dzięki temu otworzyły się nowe możliwości w leczeniu wielu psychologicznych, pedagogicznych i neurologicznych problemów zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Link – Instytut Atlantis w Belgii

Więcej: – Terapia m. Tomatisa

Galeria: